Третій Всеукраїнський Форум інституцій місцевого розвитку
City Development Institutions Forum
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Другий день Форуму інституцій місцевого самоврядування CDI Forum 2015

IMG 2443

Після напруженої роботи форуму першого дня, що здебільшого проходила у форматі пленарних засідань, панельних дискусій та майстер-класів, учасники заходу мали чудову нагоду здійснити екскурсію містом, що демонструвала всю його різноманітність та багатогранність.

Маршрут був складений таким чином, аби представити Кривий Ріг і як перспективний центр промислового туризму, про який так жваво говорили в рамках одного з трьох блоків форуму, і як місто, що докладає вагомих зусиль до підтримки бізнесу, а також має унікальні місця, що вже стали його візитівками.

Першим об’єктом відвідування став Криворізький геолого-мінерало гічний музей, що становить національне надбання України. Під дахом музею зібрана одна з найбільших колекцій мінералів нашої держави цілому, і Кривого Рогу зокрема, - близько 1700 експонатів, серед яких – навіть окам’янілі залишки динозавру та зразки дорогоцінних та напівдорогоцінни х каменів. Екскурсанти були щиро здивовані таким потенціалом надр Криворіжжя, адже на слуху переважно інформація щодо залізорудних багатств міста, а про унікальне обробне каміння, що зустрічається на нашій території, мало кому відомо.

Найбільше емоцій у гостей викликало відвідування кар’єру ПАТ «Південний гірничозбагачува льний комбінат». Більшість екскурсантів таку масштабну картину відкритого видобутку руди побачили вперше і були глибоко вражені і розмірами кар’єру, і злагодженістю роботи, і неймовірними запасами, що приховані в його глибинах. Велетенські думпкари, крани та Белази, що з висоти оглядового майданчику здавалися майже мурахами, додавали ще більшої атракції процесу.

Повертаючись до головної теми Форуму – підтримки малого та середнього бізнесу, учасників радо запросили на екскурсію в Муніципальний Центр послуг, де Романовська Наталія, начальник відділу дозвільно-погодж увальних процедур ознайомила гостей з механізмом роботи Центру. Кожен мешканець міста, не залежно від того чи є він підприємцем чи ні, може отримати комплекс адміністративних послуг починаючи з оформлення паспорту закінчуючи відкриттям власного бізнесу та проходження дозвільно-погодж увальних процедур. Головна перевага Центру - весь процес сконцентровано в одному місці, що мінімізує витрати і максимально відповідає потребам населення. Навіть графік роботи складено згідно побажань мешканців – Центр працює щосуботи і два дні на тиждень до 20.00, окрім звичних з 8.30 до 17.00. Систематично проводяться анкетування, визначаються найбільш актуальні потреби громадян і вносяться корективи в роботу.

Аби познайомити гостей з найстарішою професією криворіжців – шахтаря – було відвідано Учбово-курсовий центр ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат». Учасники форуму мали змогу опинитися в шахті «в мініатюрі» - аналогом реально діючої шахти, але глибиною в 3 метри і з учбовим обладнанням. Дехто вирішив випробувати на собі деякі «підземні» професії – потренувався в керуванні апаратів та на собі відчув всі складнощі цієї важкої праці.

Гості оглянули ще кілька об’єктів, активно поспілкувалися з екскурсоводом – Казаковим Володимиром Леонідовичем і надали дуже схвальні відгуки, як від першої – пленарної частини Форуму, так і від екскурсійної складової.

Одностайно зійшлися на думці, що «промисловому туризму бути, а малому і середньому бізнесу, як суміжним галузям – розвиватися».

За результатами двох днів форуму напрацьовано перелік рекомендацій стосовно трьох блоків заходу:

- перспективи залучення внутрішньоперемі щених осіб до підприємницької діяльності;

- перспективи розвитку внутрішнього туризму;

- роль інституцій місцевого розвитку у підтримці розвитку бізнесу, зокрема соціального підприємництва.

Крім того, окреслено шляхи співпраці між інституціями місцевого розвитку в цих напрямках.

Проведення Третього форуму стало черговим доказом необхідності єднання зусиль влади, бізнесу, громадського сектору та інституцій місцевого розвитку як сполучної ланки між ними.

IMG 2133

IMG 2014

IMG 2175

IMG 2442

IMG 2334